Montaż sztukaterii w nowoczesnych wnętrzach – zrób to sam!

Remont mieszkania czy domu to nie lada wyzwanie. Prace budowlane i wykończeniowe pochłaniają dużo czasu i wymagają nie tylko fachu, ale i kreatywności. W nowoczesnych aranżacjach spotkać się można z ozdobnymi sufitami i ścianami, które wykonane są ze sztukaterii. To świetny pomysł na stworzenie unikalnego i wyjątkowego wnętrza.

Sam montaż sztukaterii jest prosty. Można spotkać gotowe rozwiązania, np. listwy sztukateryjne, które występują w wielu wzorach tak, aby mogły sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających lokatorów.

Gdzie można zamontować sztukaterię?

Sztukaterię można zamontować w zasadzie wszędzie, a ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Najczęściej jednak znajduje ona zastosowanie w salonach, sypialniach i przedpokojach. Tworzy niepowtarzalny klimat, dekoruje wnętrze wedle upodobań i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Dzięki dekoracyjnym listwom można wyodrębnić część ściany na galerię zdjęć czy wykonać kompozycję będącą ozdobną ścianą w efekcie trójwymiarowym. Listwy sztukateryjne przysufitowe to doskonałe rozwiązanie do dekoracji sufitu. Mogą zastąpić pracochłonne podwieszanie sufitu płytami z płyt gipsowych, w konsekwencji dając podobny efekt.

Sposób montażu jest bardzo prosty

Sztukateria jest bardzo prosta w montażu. Wystarczy dociąć elementy na gotowe długości, a następnie przykleić je klejem montażowym do ściany lub sufitu. Przycinanie listew również nie jest skomplikowane – materiał, z którego są wykonane, jest dość miękki, co powoduje łatwą pracę z listwami.

Wystarczy ostra ręczna piłka czy brzeszczot. Do uzyskania równych cięć pod kątem poleca się wykorzystanie skrzynki uciosowej.