Nowe mieszkanie dla rodziny – najważniejsze kryteria wyboru

Wybór mieszkania dla rodziny nie jest prostą sprawą. Trzeba mieć na uwadze wiele różnych czynników, które wpływają na komfort życia lokatorów. Decyzji o zakupie w żadnym razie nie wolno podejmować pochopnie. Co zatem trzeba mieć koniecznie na uwadze? Jakie kwestie są tu najważniejsze?

Nowe mieszkanie dla rodziny – jaka powierzchnia?

Jedną z kluczowych przesłanek determinujących wybór nowego mieszkania dla rodziny jest jego powierzchnia. Najpopularniejszą w Polsce opcją jest mieszkanie 60 m2, niemniej z finansowego punktu widzenia niejednokrotnie opłaca się rozważyć nabytek w postaci nieruchomości o większym metrażu. Za świetny przykład może tu posłużyć dwupoziomowe mieszkanie 80 m2, które bez problemu da się urządzić tak, aby dobrze służyło zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Dodatkową przestrzeń zapewni odpowiednio duży balkon czy przydomowy ogródek – co prawda ma to wpływ na cenę nieruchomości, ale jest sporym udogodnieniem, zdecydowanie mile widzianym w przypadku mieszkania dla rodziny.

Nowe mieszkanie dla rodziny – układ pomieszczeń

Eksperci z firmy deweloperskiej Ekopark podkreślają, że bez względu na to, czy w rachubę wchodzi np. mieszkanie 70 m2, czy większe, jego funkcjonalność jest w ogromnym stopniu zdeterminowana rozkładem pomieszczeń. Musi on zapewniać wszystkim domownikom wygodę i prywatność, a także dobrą komunikację. Warto rozejrzeć się za mieszkaniem, gdzie w ciągu dnia jest sporo naturalnego światła. Ważne jest zatem rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń względem stron świata.

Nowe mieszkanie dla rodziny – bezpieczna okolica

Każdemu, kto szuka nowego mieszkania dla siebie i swojej rodziny zależy na tym, aby znajdowało się ono w bezpiecznej okolicy. Mile widziane są znajdujące się w pobliżu przedszkola i szkoły oraz place zabaw. Nie może tu również zabraknąć świetnie rozwiniętego zaplecza usługowo-handlowego. Poza tym osiedle powinno być dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta – istotne w szczególności jest to, aby nie było kłopotów z dostaniem się do centrum.