Jak modnie zaprojektować małą kuchnię?

Małe mieszkania i domy oferują wiele uroku, ale zwykle brakuje ich, jeśli chodzi o przestrzeń kuchenną. Na szczęście istnieje mnóstwo małych pomysłów na kuchnię, które maksymalizują przechowywanie i wydajność.

Myśląc kreatywnie o tym, jak najlepiej wykorzystać swój mały plan piętra kuchennego i wykorzystując dowolną powierzchnię blatu i ściany, możesz sprawić, że nawet najmniejsza kuchnia stanie się przestrzenią, w której lubisz gotować – i spędzać czas – w niej.

Co warto wiedzieć o projektowaniu niewielkiej kuchni?

Możesz nie mieć miejsca na rozbudowę lub dodanie pełnej wyspy, więc pomyśl o wprowadzeniu smukłego wózka kuchennego lub wózka barowego, aby utrzymać wszystko na miejscu lub służyć jako dodatkowa przestrzeń na blacie. Nawet wąska konsola może działać jako miejsce do ustawiania narzędzi i składników podczas gotowania.

W każdym małym pomieszczeniu (kuchni lub w inny sposób) niezbędna jest organizacja. Kiedy przestrzeń jest na wagę złota, nie możesz sobie pozwolić na jej marnowanie – nawet ukrytej przestrzeni wewnątrz szafek. Zaopatrz się w piony, organizery pokrywek do różnych garnków i patelni, systemy sortowania przypraw i wszystko, co usprawni i zmaksymalizuje przechowywanie w kuchni. Może nie być miejsca na wiele dekoracji – więc pozwól swoim potrawom mówić.

W przeciwieństwie do mocnych porcji, kolorowe naczynia do picia zwiększają zainteresowanie wizualne bez masy. Wystaw artystyczne sztućce na otwartej półce lub pozwól dzbanowi ciągnąć podwójną funkcję jako wazon na blacie. Wykorzystaj ten dodatkowy obszar licznika! Podciągnięcie kilku stołków barowych pomoże skorzystać z tego, co może być dodatkowym miejscem do spożywania posiłków na nieformalne kolacje lub poranną kawę.

O tym jak łączyć fronty i blaty w kuchni dowiesz się z portalu fabrykainspiracji.pl.