Pomysły na indywidualną aranżację wystroju wnętrza za pomocą pnia brzozowego

Biorąc pod uwagę coraz bardziej popularne trendy w projektowaniu wystroju pomieszczeń, gdzie istotną rolę odgrywa natura, dobrym pomysłem jest wykorzystanie elementów dekoracyjnych wykonanych na bazie brzozy. Przykładem może tu być wykorzystanie pnia brzozy, który wzbogaci każdy wystrój wnętrza dzięki swojej niepowtarzalnej białej, przypominającej kolor papieru korze.

O wykorzystaniu pniabrzozy

Pnie brzozy pozwalają w łatwy sposób dać upust naszej kreatywności, ponieważ drewno brzozy jest łatwe do cięcia i wiercenia. Spośród atutów, które argumentują wykorzystanie pnia brzozy do aranżacji wystroju, można wymienić fakt, że każdy pień brzozy jest wyjątkowy, doskonale nadaje się  do użytku wewnętrznego i indywidualnej aranżacji wnętrz oraz to, że tego rodzaju wykorzystanie drewna brzozowego należy do najbardziej popularnych trendów w nowoczesnej aranżacji wnętrz.

Aby wykorzystać pień brzozy do dekoracji pomieszczenia, należy najpierw zainstalować dwa dekoracyjne haki do ściany na tej samej wysokości i w wymaganej odległości od siebie. Potem trzeba przyciąć pień do pożądanej długości, wziąć dwa sznurki tej samej długości, aby związać dwie pętle i powiesić pień brzozy. Na końcu wystarczy przymocować wiązania sznurkowe do haczyków z tyłu ramek i powieś zdjęcia.

Co jeszcze warto wiedzieć o pniach brzozy?

Pnie brzozy można wykorzystać również do konstrukcji spersonalizowanego separatora,  ścianki działowej, która potrafi nadać pomieszczeniu niestandardowy wygląd. W tym celu należy przyciąć dwie deski na dowolny wymiar. Można to zrobić samodzielnie lub poprosić o to serwis zajmujący się cięciem drewna. Następnie należy przepiłować lub wyciąć kilka kłód brzozowych o tej samej długości. W zależności od ilości pni brzozy w regularnych odstępach wywierć w deskach otwory. Aby ułatwić sobie zadanie, trzeba umieść obie deski jedna na drugiej (stroną lakierowaną na zewnątrz), aby je przewiercić.

Pnie brzozy przymocowujemy do desek za pomocą wkrętów do drewna. Można również zastosować klej do drewna dla lepszej stabilności. Następnie wystarczy wyprostować nasz oryginalny separator i przymocować go do podłogi i sufitu w wybranym miejscu.

Przy okazji warto nadmienić, że europejskie drewno brzozowe jest ekologicznie czyszczone i suszone. Dlaczego tak jest? Odpowiedź znaleźliśmy na portalu https://urzadzisz.pl/. Ponieważ jest to produkt naturalny, a nie sztuczny pień, nie można zagwarantować, że kora nie będzie się łuszczyć podczas transportu. Zawsze należy zapewnić pniom brzozy dopływ powietrza. Jeśli nie ma wystarczającej wentylacji, może powstać grzyb, ponieważ drewno nie jest całkowicie suche. Jako alternatywa dla brzozy, bardzo dobrze sprawdzą się również pnie teakowe. Nadają one skandynawski akcent pożądanemu wzornictwu.