Smart dom – co oferują nam inteligentne zmywarki?

Współcześnie otaczają nas coraz bardziej inteligentne i nowoczesne sprzęty. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie nam wygody i oszczędności. Smart dom to nie tylko systemy monitoringu czy oświetlenia, ale także sprzęty AGD. Wśród nich znajduje się także zmywarka z Wi-Fi. Jakie zalety posiada inteligentna zmywarka i co możemy znaleźć w ofercie Samsung?

Smart dom, czyli co?

W największym skrócie smart dom to urządzenia dopasowane do naszego trybu życia oraz naszych potrzeb. Zwykle są one wyposażone w moduł Wi-Fi, tak byśmy mogli nimi sterować za pomocą smartfonu – również całkowicie zdalnie. Poza tym, że to my możemy wydawać polecenia naszym urządzeniom, także one same ze sobą mogą się komunikować w obrębie jednej sieci.

Jakie zalety ma smart dom? Przede wszystkim daje nam komfort i wygodę – wiele urządzeń możemy włączyć i wyłączyć zdalnie. Ponadto sprzęty te dają nam większe możliwości personalizacji ustawień. Często mogą też wpływać na większe oszczędności energii.

Zmywarka z Wi-Fi – jakie zalety posiada?

Niewątpliwą zaletą wszystkich zmywarek – nie tylko tych smart – jest oszczędność czasu i wody, co również wpływa na mniejsze koszty eksploatacyjne. Jednak zmywarka sterowana smartfonem może nam dać o wiele więcej korzyści. Przede wszystkim zaliczyć można tu zdalne sterowanie, dzięki któremu istnieje możliwość włączenia zmywarki nawet wtedy, gdy będziemy w pracy. O ile dla części osób funkcja ta może wydawać się zbędna, to z pewnością docenią ją ci, którzy mają taryfę z tańszym prądem właśnie w godzinach pracy.

Warto również wspomnieć, że wiele zmywarek smart ma też wyższą klasę energetyczną, dzięki czemu są one w stanie zaoszczędzić jeszcze więcej energii. Współcześnie, gdy ceny prądu są coraz wyższe, dla wielu osób będzie miało to ogromne znaczenie.

Zmywarka sterowana smartfonem od Samsung – jakie daje możliwości?

Samsung posiada w swojej ofercie kilka inteligentnych zmywarek, które w znaczący sposób ułatwią nam wykonywanie codziennych obowiązków. Oczywiście na początek trzeba wspomnieć o możliwości sterowania smartfonem, którą daje nam zmywarka Samsung. SmartThings* to aplikacja na telefon, która w znaczący sposób to ułatwia. Za jej pomocą możemy nie tylko włączyć urządzenie. Z poziomu smartfonu będziemy zarządzać ustawieniami, monitorować pracę zmywarki czy zużycie energii. Zmywarka zasugeruje nam również odpowiedni program – aplikacja SmartThings Cooking** zbiera dane m.in. z piekarnika czy płyty indukcyjnej po to, by dobrać program do rodzaju przygotowanych wcześniej potraw i sposobu ich obróbki.

Poza tak oczywistymi zaletami, jak sterowanie smartfonem, możemy liczyć również na tryb Extra Cichy***. Dzięki niemu zmywarka generuje hałas zaledwie 41 dBA, co pozwoli nam uruchomić ją nawet w nocy, jeśli mamy wówczas tańsze opłaty za prąd.

Na mniejsze zużycie energii wpływają również takie technologie jak wentylacja Active Dry. Dzięki dwóm dodatkowym wentylatorom suszenie jest bardziej efektywne, co umożliwia płukanie naczyń bez konieczności zwiększania temperatury. Wpływa to na obniżenie zużycia energii nawet do 10%****.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 *Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings.

**Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 8↑, iOS 13↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Usługa jest dostępna tylko, jeśli pozostałe urządzenia są również połączone z aplikacją. Dostępność i funkcje mogą się różnić w zależności od kraju.

***Dotyczy modeli DW60CG88****** & DW60CB895*****. Program Extra Cichy to 41dB, Program Eco: 41dB. Badania wewnętrzne Samsung.

****Podczas używania wiatraka Active Fan proces suszenia może zostać wydłużony, ponieważ temperatura wody zostaje obniżona. Porównanie zużycia energii przez urządzenie z użyciem funkcji Active Dry oraz bez niej, na podstawie testów wewnętrznych Samsung.