Jak przemycić cząstkę natury do Twojego domu?

Rustykalny styl wywodzi się z przełomu XIX i XX wieku. Został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych przez Thomasa Lee, który stworzył krzesło z jedenastu elementów pochodzących z jednej, drewnianej deski. To przełomowe wydarzenie sprawiło, że z czasem styl rustykalny przedostał się do Europy i stał się jednym z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich na świecie.

Natura w Twoim domu – to możliwe

Pierwszymi skojarzeniami związanymi ze stylem rustykalnym są natura, przytulna atmosfera oraz sielankowe krajobrazy. Jest on swego rodzaju ukłonem dla wielopokoleniowych rodzin mieszkających w wiejskich chatach ponad wiek temu.

Styl ten jest polecany osobom, które cenią prostotę, chcą żyć w zgodzie i harmonii z naturą oraz ideą „slow life”, czyli życiem w zwolnionym tempie. W takim wnętrzu odnajdą się ludzie, którzy bardziej cenią ciszę i spokój niż zgiełk miasta.

Elementy natury w Twoim domu

Charakterystycznym elementem stylu rustykalnego jest przede wszystkim wszechobecne drewno. Często występuje ono w postaci belek stropowych, podłóg, wszelkich dodatków czy też jako surowe drewno opałowe obok kominka. Kolejną ważną częścią tego stylu są meble wiklinowe, bądź rattanowe. Dominuje w nim gama kolorystyczna w stonowanych odcieniach – bieli, beżu, brązu oraz zieleni. Wnętrza w rustykalnym stylu uzupełniają naturalne tkaniny, takie jak bawełna, wełna lub len.

Całości dopełniają detale, takie jak świeżo ścięte polne kwiaty, obrusy wykończone koronką, haftowane serwety, plecione makramy, ażurowe łapacze snów, a także tzw. przedmioty z duszą, do których można zaliczyć stare żelazko, lampę naftową, czy maszynę do szycia.

One thought on “Jak przemycić cząstkę natury do Twojego domu?

Dodaj komentarz